אבנים בכליות

טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן !

אבנים בכליותאבנים בכליות הן גושים קשים ומגובשים הנוצרים מחומרים מסוימיים בשתן. הן נעות מגודל של גרגר חול לגודל של כדור. חלקן עוזבות את הגוף באמצעות השתן, ואחרות נחסמות בדרכי השתן. הן עלולות להיווצר בשל מחסור בנוזלים בגוף, דלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן, מחלות גנטיות מסוימות, או גורמים אחרים.

מצב זה עלול להיות כואב מאוד, במיוחד כאשר האבנים עוברות בכליות עם הצטברות מינרלים ונתקעות בשופכן. התסמינים כוללים כאבים משמעותיים ליד הכליות, בגב, בצדדים ומתחת לכלוב הצלעות, שתן כואב, גלי כאב המתפשטים באזורי הבטן ולקו המפשעה, ובחילות והקאות. השתן עלול להראות סימני דם, בגוון ורוד וחום ואף להיות מלווה בריח רע במיוחד.

מחקרים מדווחים כי התרופות הפופולאריות ביותר הנמצאות בשימוש למניעת אבנים בכליות והרגעת כאבי התופת הן לימון ושמן זית, סיידר וחומץ תפוחים, וצמח הצ'נקה.

טיפול תזונתי מומלץ לאבנים בכליות

מטפלים תזונתיים סבורים כי סוגים רבים של אבנים בכליות הם תוצאה של תזונה לקויה, ולכן נדרש טיפול ומניעה הכרוך בשינויים משמעותיים בהרגלי האכילה. סוג נפוץ מאוד של אבנים בכליות, אוקסלט הסידן, נמצא קשור לדיאטה דלה בסיבים ועשירה בפחמימות מזוקקות, והימנעות מחלבון מן החי, כולל מוצרי חלב ובשר, ואלכוהול.

החלבון גורם לבעיות באמצעות איבוד יותר מידי סידן בשתן, המוביל להיווצרות האבנים בכליות. אנשים שסובלים ממצב זה זקוקים לתזונה המורכבת משפע ירקות, פירות, דגנים מלאים, וקטניות. תזונה צמחונית, המורכבת מהימנעות מבשר בקר, עוף או פירות ים, מומלצת לעיתים קרובות כשיטה אידיאלית לאספקת הנחיות תזונתיות אלו.

צריכת מים יומית צריכה להיות מורכבת משתיית ארבעה ליטרים של מים מידי יום, ובנוסף יש להימנע לחלוטין ממאכלים העשירים באוקסלט כגון בוטנים, שוקולד, קפה, תה שחור, תרד וירקות בעלי עלים ירוקים אחרים.

מחסור במגנזיום ובויטמין B6 עשוי אף הוא להוביל לאבנים בכליות. מספר מחקרים הראו כי צריכה קבועה של תוספים אלו מונעת מצב של אבנים בכליות, כמו גם מספר תוספי מזון אחרים אותם קובע מרפא אלטרנטיבי, והכוללים ויטמין K.

רפואת צמחים לאבנים בכליות. לטיפול טבעי באבנים בכליות, ניתן לצרוך צמחי מרפא, המעודדים את זרימת השתן, מנקים את הזיהומים בדרכי השתן, מרגיעים את קירות דרכי השתן ומקלים על הגירויים.

טיפול בצמחים משמש מזה זמן רב להמסת אבנים בכליות. שורש הצמחים נצרך בדרך כלל בהרתחה או בצורת תמיסה. הידראנגאה, גרגרי ערער וחומאה מסייעים לשבירת האבנים. מיץ אלוורה מנקה את האבנים ומונע את הישנות המצב.

טיפולים נוספים לאבנים בכליות

רפלקסולוגיה – שיטה של עבודת גוף המעוררת את האיברים ומווסתת את תפקודי הגוף. הטיפול יכול להתמקד ברפלקסים של בלוטת יותרת המוח, בלוטת התריס ובלוטת יותרת התריס, ובין היתר הטחול והכליות.

הומיאופתיה – התרופות הנפוצות כוללות פוספוריקה, מגנזיה וקיסוס.

הידרותרפיה – טיפולים, כגון אמבטיות מלחים ושמנים חמות, משמשות להקלת הכאב של אבנים בכליות.

ראו גם:

התמדדות עם דלקת בשתן

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3972332
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!