אורולוג וטיפול בדלקת בדרכי השתן

טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן !

אורולוגדלקת בשלפוחית השתן היא תסמונת כואבת ומחלה כרונית המתבטאת בדחיפות במתן שתן, תכיפות, או כאב בשלפוחית, הנוטה להתגבר כשהשלפוחית מלאה. עוצמות תסמינים אלו עשויים לנוע בין מתונים עד מתישים, ונוכחות התסמונת גוברת עם השנים. לא קיים גורם בסיסי להופעת התסמינים אך הערכה אורולוגית מקיפה ומדויקת מסייעת לטיפול במצב.

אבחון דלקת בשלפוחית השתן מבוצע בעיקר כדי לשלול גורמים רפואיים אחרים לתסמינים, כגון סרטן שלפוחית השתן, אבנים בדרכי השתן, מחלות המועברות במגע מיני או בעיות גניקולוגיות אחרות.

תפקיד אורולוג לטיפול בדלקת בדרכי השתן

הטיפול מתחיל בהתייעצות עם אורולוג, שהוא מומחה לטיפול בבעיות בדרכי השתן בקרב גברים ונשים. שמגיעים לאורולוג יש לפרט את כל תסמיני בעיות השליטה על שלפוחית השתן, לגלות פתיחות וכנות, כמו גם נכונות להתנסות בשיטות טיפול שונות עד להקלת התסמינים או אף החלמה מוחלטת.

אורולוגים סבורים שרוב הטיפולים לדלקות בדרכי השתן מצליחים למנוע את התסמינים, וכ-80% מהאנשים הסובלים ממצבים אלו משפרים או אף מרפאים את המחלה. התוצאה הטובה ביותר תלויה, כמובן, בקבלת האבחנה הנכונה והתייעצות עם אורולוג לשיפור המצב.

אפשרויות טיפול בדלקת בדרכי השתן

אמנם לא קיימת תרופה אחת להקלת כאבי תסמונת דלקת בשלפוחית השתן, אך תפקיד האורולוג הוא להציע ולבחון מספר אפשרויות טיפול ניתוחיות ושאינן ניתוחיות הזמינות כיום.

שילוב אפשרויות אלו נדרש בדרך כלל לאיזון התסמינים, ואורולוג מוצא ביחד עם המטופל את שילוב אפשרויות הטיפול המתאים, לאחר בחינה סבלנית של הנתונים, והתמדה בטיפול. במצב של תסמיני בריחת שתן או כאבים בדרכי השתן, יש להתייעץ עם אורולוג, במיוחד כשהתסמינים גורמים להימנעות מאירועים חברתיים, נסיגה מהחיים או תחושות דיכאון.

אפשרויות הטיפול הלא ניתוחיות

אורולוגים ממליצים על מספר אפשרויות טיפול הכרוכות בשינויים באורח החיים, לפני הבחירה באפשרויות טיפול ניתוחיות. אלו כוללות:

תרופות שונות

קיימות מספר תרופות לבליעה, הנקבעות על ידי אורולוג, לטיפול בדלקת בדרכי השתן. אלו הן תרופות אנטיכולינרגיות, כגון כלוריד, וליום, אלטרול והתקנים מקומיים לשלפוחית השתן. ההתקנים כוללים חומרים כגון לידוקאין, הפרין וחומרים שונים המוחדרים לשלפוחית לשם הפחתת הכאבים.

אורולוג מכניס את תערובת התרופות באמצעות קטטר קטן המוחדר לשלפוחית השתן דרך השופכה, פעמיים בשבוע, עד להשגת התוצאות הרצויות. הטיפולים התרופתיים מונעים התכווצויות בשלפוחית השתן, ומאושרים למצבים של פעילות יתר בשלפוחית או בעיות שליטה על הסוגרים.

  • תזונה לשלפוחית השתן – תזונה זו כרוכה בהימנעות ממזונות ומשקאות המגרים את השלפוחית ומעמיקים את תסמיני הדלקת. אורולוג מסייע לכל מטופל לקבוע אלו מזונות ומשקאות מסוימים גורמים להחמרת התסמינים.
  • טיפולים לרצפת האגן – זוהי סדרת טיפולים המבוצעת בשילוב של אורולוג ופיזיותרפיסט, המתמחה במיוחד בטיפול בבעיות רצפת האגן. הטיפול כולל סדרת שיטות תרגילים בהתאם לסוג הבעיה.
  • מוצרי ספיגה – אורולוגים מתאימים מוצרים סופגים תחתונים המסייעים למניעת מצבים מביכים. מכשיר פלסטיק מוחדר לתוך הנרתיק ומסייע במניעת דליפת שתן באמצעות תמיכה בצוואר השלפוחית. טיפול זה שימושי ביותר לבריחת שתן.

טיפולים כירורגיים

טיפולים אלו מיועדים למצבי דחיפות בשתן, תדירות גבוהה של מתן שתן, בריחת שתן ואצירת שתן. בהליך כירורגי, אורולוג מחדיר מכשיר קטן המושתל מתחת לעור המטופל, על הישבן העליון. טיפול זה עובד באמצעות גירוי עצבי עדין המסייע לשלפוחית השתן לתפקד באופן נורמאלי יותר.

  • חסימת עצבים בעמוד השדרה – אורולוג מסייע לטיפול בחולים הסובלים מכאבים, לאחר שלא התרחשה תגובה לשיטות טיפול אחרות. טיפול זה כרוך בהזרקות תרופות לעצבים בעמוד השדרה או הזרקת בוטוקס לאגן, לשם חסימת כאבים, הרגעת השלפוחית, הגדלת קיבולת האחסון שלה, הפחתת התקפי בריחת שתן ומניעת תסמינים נלווים. בהליך זה העצבים מקבלים גירוי המעורר אותם לשלוט באזור רצפת האגן, ולשפר את תפקוד השרירים.
  • ניתוח קלע – בהליך זה, אורולוג משתמש ברצועת רשת סינתטית או רקמה טבעית לתמיכה בשופכה.

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3972332
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!