מוקסיויט (אמוקסיצילין) לטיפול בדלקת בדרכי השתן

טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן !

מוקסיויט לטיפול בדלקת בדרכי השתןדלקת בדרכי השתן היא מחלה שבאה לידי ביטוי במגוון רחב של תסמינים שכוללים בין היתר צריבה או תחושה של כאבים בעת הטלת שתן, תחושה של צורך בהול להתרוקן ללא קשר למידת המלאות של שלפוחית השתן, הטלת שתן תכופה, כאבים בבטן התחתונה, נוכחות של דם בשתן, חום גבוה ועוד.

לא תמיד כל התסמינים יופיעו בחולים שכן ההתבטאות התסמינית של המחלה תלויה בגורם שהוביל להתפרצות שלה, במיקום של הדלקת בדרכי השתן, במידת החומרה של הדלקת ועוד.

המחלה נגרמת בעקבות נוכחות של חיידקים בדרכי השתן כשברוב המקרים מדובר על חיידקי E-Coli שנמצאים באופן שגרתי בחלק התחתון של מערכת העיכול של האדם.

אי לכך הטיפול במחלה כולל שימוש באנטיביוטיקה שמטרתה לחסל את אוכלוסיית החיידקים שהצליחו לשגשג בדרכי השתן.

במאמר זה נפרט אודות סוג מסוים של אנטיביוטיקה שנקרא אמוקסיצילין ולמעשה בתרופה מסוימת שמכילה חומר זה שמשווקת בישראל תחת השם המסחרי מוקסיויט.

אמוקסיצילין על קצה המזלג

אמוקסיצילין היא תרופה אנטיביוטית ששייכת למשפחת הפניצלינים הסמיסינטתיים. היא משמשת לטיפול במגוון רחב של זיהומים שעליהם ניתן למנות בנוסף לזיהומים בדרכי השתן גם זיהומי אף אוזן גרון וזיהומים שונים בדרכי הנשימה ולטיפול במחלת הזיבה.

בישראל התרופה משווקת לא רק תחת השם מוקסיויט כי אם גם תחת השם מוקסיפן. מאחר וכיום ישנם חיידקים מסוימים שהצליחו לפתח עמידות נגד התרופה, הרי שלא תמיד היא תהיה הבחירה הראשונה לטיפול בדלקת בדרכי השתן.

מתי אין להשתמש בתרופה?

ראשית חשוב מאוד להדגיש שחל איסור מוחלט לעשות שימוש במוקסיויט מבלי להתייעץ תחילה עם רופא. כמו כן השימוש בתרופה אסור לנשים מניקות או הרות ולאנשים שסבלו בעבר או שסובלים בהווה מליקויים במערכת הדם, העיכול, בכליות או בכבד. בנוסף לכך השימוש בתרופה אסור לאנשים שבעבר סבלו מתגובה אלרגית לתרופה אנטיביוטית.

האם יש לתרופה תופעות לוואי כלשהן?

לתרופה קיימות תופעות לוואי מסוימות שכוללות סחרחורת, בחילה, פטריה בנרתיק או בפה, שינוי בצבע של השיניים, שלשול קל ועייפות. עם זאת, אף אחת מתופעות הלוואי האלו לא צריכות לעורר חשש אלא אם כן הן מהוות פגיעה משמעותית באיכות החיים שכן הן לא מסוכנות בשום צורה ונחשבות לשכיחות יחסית.

עם זאת, במידה והשימוש בתרופה גורם לבלבול, דימום, כאבים בלשון ובגרון, תנועתיות יתר של השרירים, צימאון מוגבר, קושי במתן שתן, צואה בהירה או שתן כהה במיוחד, אנמיה או שינוי בצבע העיניים לצהוב, הרי שחשוב מאוד לפנות לרופא המטפל וליידע אותו בנוגע לתופעות בהקדם האפשרי.

הנחיות כלליות בנוגע למוקסיויט

באופן כללי מומלץ שלא להפסיק ליטול את התרופה לפני המועד הרצוי גם במקרים בהם ישנה הקלה במידת החומרה של התסמינים. כמו כן מומלץ לשמור על התרופה במקום שנמצא מחוץ להישג ידם של ילדים. מעבר לכך, חל איסור מוחלט להעביר את התרופה לידיו של אדם שהתרופה לא מיועדת לשימושו גם במקרים בהם הוא מציג את אותם התסמינים מהם סובל האדם שהתרופה נמצאת ברשותו.

האם הטיפול באנטיביוטיקה הוא הטיפול היחיד במחלה?

ציינו כי הטיפול בדלקת בדרכי השתן כולל שימוש באנטיביוטיקה, אך לא תמיד הטיפול יתבסס באופן מלא על תרופות אנטיביוטיות. כך למשל במקרים מסוימים הרופא יחליט בהתאם לצורך לרשום לחולה תרופות נוספות שמיועדות להקל על התסמינים מהם הוא סובל. במקרים אחרים התרופות יכולות להפחית את מידת הכאב ולהפחית את תחושת הצורך הדחוף להתרוקן. במידת הצורך ינתנו גם תרופות להורדת החום.

לא רק טיפול תרופתי עוזר לסובלים מדלקת בדרכי השתן אלא שיטות אלטרנטיביות ענפות שעוזרות בהקלה על הסימפטומים שניתן לקחת לבד בבית כמו מיץ חמוציות או צמחי מרפא ועד רפואה אלטרנטיבית – רפואה סינית, נתורופתיה וכדומה.

בכל מקרה, יש לנסות ולהתחקות אחר הגורם שהביא להתפרצות של המחלה בדגש על מקרים בהם מדובר על מחלה חוזרת ונשנית. במידה והתגלה הגורם יש לנסות ולטפל בו במקביל לטיפול בדלקת.

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3972332
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!