טיפול מהיר בדלקת בדרכי השתן

טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן !

טיפול מהיר בדלקת
טיפול מהיר בדלקת

דלקת בשתן או דלקת בדרכי השתן היא מחלה הנפוצה שפוגעת בעיקר בנשים אך גם גברים יכולים לסבול ממנה. ברוב המוחלט של המקרים הדלקת מתפתחת לאחר חדירה של חיידקי מעיים בדגש על חיידקי E-Coli דרך פתח השופכה לדרכי השתן.

המחלה יכולה להוביל לתסמינים מגוונים שמשתנים בין החולים בהתאם לדרגת החומרה של הדלקת, לרגישות הספציפית של החולה לנוכחות החיידקית בדרכי השתן, לאזור שבו ממוקמת הדלקת ועוד.

התסמינים של דלקת בדרכי השתן

במידה והדלקת מערבת רק את דרכי השתן התחתונות ואת שלפוחית השתן, היא נקראת ציסטיטיס. במחלה זו התסמינים יכולים לכלול תחושה של כאב או צריבה בעת מתן שתן, צורך להתרוקן באופן דחוף שמופיע ללא שום קשר למידת המלאות של שלפוחית השתן, הטלת שתן באופן תדיר ועוד.

במקרה והדלקת פוגעת בכליה, המחלה נקראת פיילונפריטיס ויכולה לבוא לידי ביטוי גם בחום גבוה ובכאבים חזקים באזור המותן. פיילונפריטיס עלולה להוביל בקרב חולים מסוימים לאבצסים בכליה ולהרס מוגלתי של הכליה שיעורר את הצורך בהסרתה.

כמו כן במקרים מסוימים המחלה יכולה שלא להתבטא בתסמינים כלל ואז היא נקראת בקטריוריה אסימפטומטית.

מדוע חשוב להגיש טיפול מהיר לדלקת בשתן?

ישנן שתי סיבות מרכזיות בגינן ישנה חשיבות להעניק לסובלים מהמחלה טיפול מהיר ככל האפשר. הסיבה הראשונה היא שהמחלה מסבה פגיעה משמעותית לאיכות החיים.

המחלה יכולה להוביל לאובדן ימי עבודה, לכאבים חזקים מאוד, לבעיות תפקוד ביומיום ולעוגמת נפש רבה. הסיבה השנייה היא שבקרב אוכלוסיות מסומות היא יכולה להיות מאד מסוכנת. כך למשל בקרב נשים בהיריון המחלה יכולה להוביל ללידה מוקדמת ומקושרת לתמותת תינוקות.

כיצד ניתן להגיש טיפול מהיר?

באופן עקרוני אין תרופת פלא שיכולה להביא להיעלמות של המחלה תוך שעות ספורות. עם זאת, המהות של טיפול מהיר היא בעצם האבחון המהיר והפנייה לרופא במהירות האפשרית. השיטה המוצלחת ביותר לעשות כן היא לדעת כיצד לזהות את התסמינים המוקדמים במהירות.

ישנן נשים שסובלות מהמחלה באופן כרוני וכבר יודעות לזהות את הסימנים המוקדמים שבמקרים מסוימים יכולים להיות אינדיבידואלים. כך למשל ישנן כאלו שחשות מעין דקירות קטנות בנרתיק, אחרות חשות שהן מטילות שתן בתדירות גבוהה מהרגיל וישנן שחשות שתחושת הדחיפות להטיל שתן גורמת להן ממש לרוץ לשירותים.

במקרים מסוימים החולות אפילו מדווחות על מקרים בהן לא הצליחו להתאפק ולצערן טפטפו מספר טיפות שתן בתחתונים.

כל אחד מהסימנים המוקדמים האלו צריכים להדליק נורה אומה ולגרום לחולה לקבוע תור לרופא בהקדם האפשרי.

הטיפול בדלקת בדרכי השתן

מאחר ומדובר על מחלה שנגרמת בעקבות זיהום חיידקי, הרי שהטיפול כרוך בשימוש באנטיביוטיקה שמתאימה לסוג החיידקים שמקננים בדרכי השתן. מאחר ואנטיביוטיקה היא תרופה בעלת תופעות לוואי שונות הניתנת במרשם רופא, חשוב מאוד ראשית לאבחן את הבעיה. המשמעות היא שלא כל דקירה בנרתיק או לא כל יום שבו האישה משתינה בתדירות גבוהה מהרגיל מהווים עילה להתחיל במשטר אנטיביוטי.

עם זאת, הם בהחלט יכולים להוות עילה לגשת לרופא ולבקש לבצע בדיקה של תרבית שתן או בדיקת שתן כללית. הדבר נכון במיוחד עבור נשים שסובלות מהמחלה באופן כרוני.

טיפולים משלימים לאנטיביוטיקה

במהלך הטיפול האנטיביוטי ניתן ליטול תרופות נוספות שמיועדות להקלה בתסמינים. ישנן תרופות רבות שמיועדות באופן ספציפי להביא להקלה בתסמינים האופייניים של דלקת בדרכי השתן שחלק לא מבוטל מהן אינו מצריך מרשם רופא.

באופן כללי מדובר על תרופות משככות כאבים אך ישנן אחרות שמיועדת לסייע לאנטיביוטיקה לעשות את תפקידה.

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3972332
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!