יתרונות היוגורט בהתמודדות עם דלקת בדרכי השתן

טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן !

אולי יוגורט יעזור? טיפול בדלקת בשתן
אולי יוגורט יעזור? טיפול בדלקת בשתן

דלקת בדרכי השתן היא מחלה שאופיינית בעיקר לנשים אך גם גברים סובלים ממנה לא אחת (אם כי בשכיחות נמוכה פי חמש). היא נגרמת בעקבות חדירה של חיידקים לדרכי השתן ושגשוג שלהם. היא יכולה לפגוע בכל אדם בכל גיל כתוצאה ממגוון רחב של מצבים כפי שנפרט במאמר זה וכן להתבטא במגוון רחב של תסמינים קליניים.

בעבר המחלה נחשבה לקטלנית אך לאחר המצאת האנטיביוטיקה היא הפכה למחלה קלה מאוד לטיפול. כמו כן בעקבות השכיחות הגבוהה שלה קיים מגוון רחב מאוד של תרופות סבתא שמיועדות לטיפול במחלה.

כיצד מגיעים החיידקים לדרכי השתן?

למעלה מתשעים ושמונה אחוזים של דלקת בדרכי השתן הם תוצאה של חדירת חיידקים לדרכי השתן דרך פתח השופכה ורק במקרים נדירים ביותר החיידקים חדרו לדרכי השתן דרך מחזור הדם.

החיידקים יכולים לעבור לדרכי השתן מפתח השופכה לאחר ניגוב של הישבן מכיוון פי הטבעת לכיוון הנרתיק, לאחר קיום יחסי מין, בעקבות חוסר הקפדה על היגיינה אישית ועוד.

מה הם התסמינים של המחלה?

במידה והמחלה מערבת את הכליות המחלה יכולה לבוא לידי ביטוי בחום גבוה, הקאות, צמרמורות, בחילות, כאבי גב או כאבים במותן ועוד. מצב זה נקרא פיילונפריטיס והוא נבדל ממצב אחר שבו הדלקת פוגעת רק בדרכי השתן התחתונות ובשלפוחית השתן.

במידה והמחלה מערבת רק את דרכי השתן התחתונות ואת שלפוחית השתן היא נקראת ציסטיטיס ולרוב לא תלווה בחום גבוה או בתסמינים במערכת העיכול. עם זאת ציסטיטיס מאופיינת בצריבה בזמן הטלת שתן, בתחושה של דחיפות להטיל שתן שמופיעה ללא שום קשר למידת המלאות של השלפוחית, בתחושה של התרוקנות לא מלאה, בהטלת שתן תכופה ותדירה מאוד ועוד.

במקרים מסוימים חרף הנוכחות החיידקים עדיין לא יפגינו החולים שום סימפטומים קליניים. מצב זה נקרא בקטריוריה אסימפטומטית. למרות שהמחלה הא-תסמינית לא מפריעה לאיכות החיים של הסובלים ולמעשה ברוב המוחלט של המקרים מתגלה באופן אקראי בבדיקת שתן, הרי שחשוב לטפל בה על מנת שלא תלך ותחמיר.

טיפול בדלקת דרכי השתן

מעבר לכך, הטיפול בדלקת בשתן מתבצע על ידי מתן של תרופות ממשפחת התרופות האנטיביוטיות. מאחר ומדובר על מחלה שנגרמת על ידי זיהום ממקור חיידקי הרי שאין שום טיפול אחר אפקטיבי למחלה זולת האנטיביוטיקה. בנוסף הטיפול כולל גם מתן של תרופות אנלגטיות (משככי כאבים) ותרופות שונות שמיועדות להביא להקלה במידת החומרה של התסמינים האופייניים למחלה.

טכניקות טיפול אלטרנטיביות

ישנן תרופות סבתא רבות שמיועדות לטיפול בחולים וכן מגוון טכניקות טיפול כמו למשל הומאופתיה, נטורופתיה או טכניקות טיפול מהרפואה הסינית שמתייחסות באופן ספציפי לדלקת בדרכי השתן.

בכל מקרה שבו חולה מעוניין לפנות לאפיק טיפול אלטרנטיבי מתחום הרפואה המשלימה חלה עליו החובה לדווח על כך לרופא המטפל בו וזאת על מנת למנוע מצבים של יחסי גומלין בין התרופות השונות ועל מנת שלא להביא להפרעה בטיפול הקונבנציונאלי.

מה הקשר בין יוגורט לבין דלקות בדרכי השתן?

ישנן זוג נקודות שקושרות את היוגורט לדלקות בדרכי השתן. הנקודה הראשונה היא ההקלה במידת החומרה של התסמינים.

נשים רבות מדווחות על הקלה בחומרת הכאב לאחר הזרקה של יוגורט פשוט ללא תוספות לנרתיק. אמנם לא מדובר על שיטת טיפול קונבנציונאלית, אך רבות הנשים שעושות כן בכל פעם שהן סובלות מהמחלה.

הנקודה השנייה שקושרת את היוגורט לדלקת בשתן היא שבזמן טיפול אנטיביוטי מופר האיזון העדין בפלורה של המעי ושל הנרתיק.

בעקבות כך אנשי רפואה רבים ממליצים למטופלים שלהם להקפיד על צריכה של יוגורט פרוביוטי על מנת להפחית את הסיכון לפגיעה במערכת החיסון והעיכול.

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3972332
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!