מוקסיפן לטיפול בדלקת בשתן

טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן !

מוקסיפן
מוקסיפן

דלקת בדרכי השתן היא מחלה שמתרחשת בעקבות נוכחות חיידקית בדרכי השתן. באופן עקרוני נהוג לחלק את כל סוגי הדלקות בדרכי השתן לשני סוגים מרכזיים.

הסוג הראשון נקרא פיילונפריטיס ובו הנוכחות החיידקית מתמקמת בכליה והסוג השני נקרא ציסטיטיס ובו הנוכחות החיידקית מתמקמת בדרכי השתן התחתונות ובשלפוחית השתן.

המחלה פוגעת בשכיחות גבוהה יותר בנשים מאשר בברים כשלמעשה בין חמישים אחוז לשמונים אחוז מכלל הנשים יסבלו מהמחלה לפחות פעם אחת בימי חייהן.

המחלה פוגעת לא רק במבוגרים כי אם בכל קבוצות הגילאים לרבות תינוקות וילדים ואף קשישים. בבנות היא מופיעה בשכיחות של שלושה עד חמישה אחוז ולרוב תתפרץ עד גיל חמש שנים עם שיא היארעות בתקופת הגמילה מחיתולים ואילו בקרב בנים היא מופיעה בשכיחות של אחוז אחד בלבד ולרוב תתפרץ עד גיל שנה אחת.

במידה והיא פוגעת בילדות, הרי בקרב שני שליש מהחולות היא תשוב ותתפרץ פעם אחת נוספת לפחות תוך שנה וחצי מהמקרה הראשון של המחלה.

תסמיני המחלה

המחלה יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של תסמינים בהתאם לגורם שהוביל להתפרצות של המחלה, בהתאם למיקום של המושבות החיידקיות ובהתאם למידת הרגישות של החולה לזיהום. כך למשל ברוב המקרים של פיילונפריטיס חריפה התסמינים יבואו לידי ביטוי בחום גבוה ובכאבים במותן ולעומת זאת דלקת בשלפוחית השתן לרוב תבוא לידי ביטוי בתחושה של צריבה בזמן מתן שתן או בתחושת כאב בזמן מתן שתן, בתחושה של צורך דחוף להתרוקן שאינו תלוי במידת המלאות של השלפוחית, בהטלת שתן באופן תדיר ועוד.

מעבר לכך ישנם מצבים בהם התסמינים לא יורגשו כלל. במידה וישנה נוכחות של חיידקים בדרכי השתן אך לא קיימת עדות קלינית לקיום המחלה, הדלקת נקראת בקטריוריה אסימפטומטית.

למרות שהמחלה לא מסבה פגיעה משמעותית לחיי החולים כיוון שהם לא מודעים אליה במקרים רבים, הרי שבמידה והיא מאובחנת (לרוב בבדיקת שתן באקראי) ישנה בכל זאת חשיבות עליונה לטפל בה כיוון שבקטריוריה אסימפטומטית שמופיעה בנשים הרות מקושרת לתמותת תינוקות, לפיילונפריטיס חריפה באם ההרה וללידה מוקדמת.

מה זה מוקסיפן?

מוקסיפן היא תרופה אנטיביוטית. מאחר ודלקת בדרכי השתן נגרמת על ידי נוכחות חיידקית בדרכי השתן הרי שהקו הטיפולי כולל שימוש בתרופות למיגור הנוכחות החיידקית. בנוסף לטיפול בדלקת בדרכי השתן ישנן התוויות רפואיות נוספות לתרופה.

כך היא מיועדת למשל לטיפול בסינוסיטיס, דלקת של האוזן התיכונה, דלקת שקדים ודלקת הלוע בילדים ובמבוגרים היא משמשת בנוסף לטיפול בדלקת בדרכי השתן גם לטיפול בזיהומים ברקמות רכות באופן כללי, דלקת ריאות נרכשת, התפרצות של ברונכיטיס כרונית וסינוסיטיס.

מידע כללי על התרופה

המרכיב הפעיל בתרופה נקרא אמוקסיצילין. מדובר על סוג מסוים של אנטיביוטיקה ששייך למשפחת הפניצילין. אי לכך, בכל מקרה שבו ידועה רגישות לפניצילין חל איסור מוחלט על נטילת התרופה.

היא בטוחה לשימוש בזמן ההיריון או עבור נשים מניקות אך בכל מקרה לא נמכרת בלי מרשם רופא. את התרופה ניתן ליטול ללא תלות בארוחות ותופעות הלוואי השכיחות שלה כוללות פריחה עורית, בחילות ושלשולים.

בכל מקרה שבו ירד החום עדיין חל איסור להפסיק לקחת את התרופה. את התרופה יש ליטול עד המועד אותו ציין הרופא שרשם למטופל את התרופה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהיחלשות התסמינים לא בהכרח מעידה על היעלמות הזיהום החיידקי כליל.

כיום ידוע שהפסקת נטילה של אנטיביוטיקה לפני המועד המומלץ עלולה להוביל להתפתחות של חיידקים שעמידים לאנטיביוטיקה. עם זאת, בגמר השימוש בתרופה יש להשליך את שאריות התרופה לפח ובכל מקרה אין להעביר אותה לאדם אחר.

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3972332
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!