טיפול נטורופתי לדלקת בשתן

טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן !

נטורופתיה ודלקת בשתן
נטורופתיה ודלקת בשתן

דלקת בשתן או דלקת בדרכי השתן היא מחלה שנגרמת בעקבות נוכחות של חיידקים בדרכי השתן, למחלה ישנם שלושה סוגים עיקריים שנבדלים זה מזה בהתאם לתסמינים ולמיקום של הדלקת.

ציסטיטיס היא מחלה שבה הדלקת פוגעת בשלפוחית השתן ובדרכי השתן התחתונות בלבד, פיילונפריטיס היא מחלה שבה הדלקת מערבת את הכליות ובקטריוריה אסימפטומטית היא מחלה שבה חרף הדלקת וחרף הנוכחות החיידקית המחלה לא באה לידי ביטוי באופן סימפטומטי כלל.

התסמינים של דלקת בשתן

ראשית חשוב להבהיר שהתסמינים יכולים להיות מגוונים וכן לבוא לידי ביטוי בדרגות חומרה שונות. התסמינים הקלאסיים של ציסטיטיס כוללים תחושה של כאב או צריבה בזמן הטלת השתן, תחושה של צורך להתרוקן באופן דחוף עד כדי חוסר יכולת להגיע לשירותים ללא קשר למידת המלאות של שלפוחית השתן, הטלת שתן באופן תדיר מהרגיל, כאבים באזור האגן ועוד.

פיילונפריטיס באה לידי ביטוי בכאבים בבטן התחתונה, חום גבוה, הקאות ובחילות. אמנם ציינו כי בקטריוריה אסימפטומטית לא באה לידי ביטוי בהסתמנות קלינית כלל, אך כיום ידוע כי במידה והיא פוגעת באישה הרה, היא מגדילה את הסיכון להתפתחות של פיילונפריטיס חריפה ומקושרת לתמותת תינוקות וללידה מוקדמת.

במקרים מסוימים המחלה יכולה להופיע באופן כרוני ולהתפרץ מעת לעת. כך למשל כיום ידוע כי עשרים עד שלושים אחוז מהנשים שסובלות מהמחלה פעם אחת יחוו לפחות התפרצות נוספת שלה וכן ידוע כי שני שליש מהבנות שסובלות מהמחלה פעם אחת יסבלו מאפיזודה נוספת שלה תוך שנה וחצי מההתפרצות הראשונית.

מה היא שיטת הטיפול הקונבנציונאלית?

דלקת בדרכי השתן כאמור נגרמת בכל המקרים בעקבות חדירה של חיידקים לדרכי השתן ולכן הטיפול הקונבנציונאלי כולל בעיקר מתן של תרופות אנטיביוטיות בהתאם לסוג החיידקים שמשגשגים במערכת השתן.

בהתאם לכך ישנה חשיבות עליונה לאבחן את סוג החיידקים על מנת להתאים להם את האנטיביוטיקה המתאימה להם באופן ספציפי. בשמונים וחמישה אחוז החיידקים הם מסוג E-Coli שמקננים באדם הבריא במעיים אך ייתכנו גם סוגים אחרים של חיידקים.

בנוסף לכך השיטה הקונבנציונאלית דוגלת באיתור הגורם לבעיה במידה והיא מופיעה באופן כרוני וטיפול בגורם שהתגלה במקרים בהם הוא אכן התגלה. כך למשל במקרים מסוימים המחלה נגרמת בעקבות מום אנטומי או מכני (הגדלה שפירה של הערמונית למשל) ואז חלק מהטיפול יכוון לטיפול בגורם וחלק יכוון למיגור האוכלוסייה החיידקית שמקננת בדרכי השתן.

כמו כן הטיפול הקונבנציונאלי כולל תרופות מסוימות שמיועדות להביא להקלה בתסמינים האופייניים ולהורדת החום במידה וקיים.

מה היא נטורופתיה?

נטורופתיה היא טכניקת טיפול אלטרנטיבית מתחום הרפואה המשלימה וכשמה כן היא – מיועדת להשלים את הטיפול הקונבנציונאלי ולא להחליף אותו.

השיטה הנטורופתית דוגלת בכך שהאדם יכול להביא לריפוי עצמי וכל שיש לעשות על מנת להחלים מכל סוג של מחלה הוא לאפשר לגוף להניע את תהליכי הריפוי שהוא מסוגל להם. השיטה מתבססת על הקשר ההדוק שבין הגוף לנפש ומתבססת על עקרונות תזונתיים מסוימים, על שימוש בתוספי תזונה, שמנים אתריים, טכניקות טיפול מגוונות שכרוכות במגע, פעילות גופנית ועוד.

השיטה ההומאופתית לא חותרת באופן ישיר להביא להקלה בתסמיני המחלות השונות אלא בהעלמת המכשולים שעומדים בדרכו של הגוף לרפא את עצמו. מכשולים כאלו יכולים להיות למשל תזונה לקויה, התנהגויות מסוימות ועוד.

לסיכום

למרות ששיטת הטיפול הנטורופתית לא הוכחה כיעילה במצבי מחלה, הרי שלרוב לא מדובר על טיפולים שיכולים לסכן את בריאות המטופלים.

למעשה חולים רבים מדווחים על הקלה מסוימת במידת החומרה של התסמינים ועל הפחתה בתדירות ההתפרצות של הדלקת במקרים בהם מדובר על חולים כרוניים. באופן עקרוני ההמלצה היא שלא להסתמך בצורה בלעדית על הטיפול הנטורופתי ולא לוותר על הטיפול הקונבנציונלי בדלקת.

כמו כן מומלץ בכל מקרה ליידע את הרופא המטפל בנוגע לטיפול הנטורופתי על מנת שלא תיווצרנה אינטראקציות בין התכשירים הנטורופתיים לתרופות הקונבנציונאליות ועל מנת שלא תיווצר הפרעה למהלך התקין של הטיפול הקונבנציונאלי.

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3972332
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!