רשלנות באבחון או בטיפול בדלקת בדרכי השתן

טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן !

רשלנות רפואית באבחון או טיפול: דלקת בשתן
רשלנות רפואית באבחון או טיפול: דלקת בשתן

עבור רוב החולים בדלקת בדרכי השתן מדובר על מחלה שמסבה פגיעה מסוימת לאיכות החיים אך לעתים נדירות קורה שהדלקת גורמת לסכנת חיים של ממש.

מאחר והטיפול במחלה פשוט יחסית, הרי שניתן להחלים ממנה תוך זמן קצר מאוד אך אבחון שגוי או טיפול רשלני יכולים לגרום להתפשטות של הזיהום במעלה דרכי השתן ולהוביל לפגיעה בכליות עד אי ספיקת כליות.

כיצד רשלנות רפואית באבחון דלקת בדרכי השתן יכולה לבוא לידי ביטוי?

ישנם שלושה אספקטים שבהם רשלנות רפואית באבחון של דלקת בדרכי השתן יכולה לבוא לידי ביטוי להלן:

  • הימנעות משליחה של החולה לאבחון.
  • אבחון שגוי של קיום המחלה.
  • אבחון שגוי של גורם המחלה.

במידה ואישה הרה מדווחת לרופא שלה על קיום של תסמינים שמתאימים לדלקת בדרכי השתן עליו לשלוח אותה לבדיקות אבחון באופן בהול שכן דלקת בדרכי השתן בזמן ההיריון מקושרת עם מגוון רחב של סיבוכי היריון שכוללים בין היתר לידה מוקדמת ולידה של תינוק במשקל נמוך מהנורמה.

לפיכך בכל מקרה שבו אישה לא אובחנה במועד כסובלת מהמחלה חרף תלונותיה ובעקבות כך התרחש סיבוך היריון זה או אחר קיימת עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.

יש לציין שגם חולים שאינם נשים בהיריון עלולים לסבול מסיבוכי המחלה בעקבות היעדר אבחון שהוביל להיעדר טיפול.

כמו כן במקרים מסוימים הרופא אכן הנחה את החולה לבצע את הבדיקות הרלוונטיות אך בשל טעות באבחון המחלה לא אובחנה.

גם כאן, קיימת עילה להגשת תביעה בגין רשלנות. המקרה האחרון הוא אבחון לא מדויק של גורם המחלה. חשוב להבין שהמחלה אמנם נגרמת לרוב כתוצאה מחדירת חיידקי מעיים לדרכי השתן ולכן לרוב נעשה שימוש בסוג אנטיביוטיקה מסוים אך אבחון לא נכון של הגורם עלול להוביל לנטילה מיותרת של אנטיביוטיקה ולהתפשטות של הזיהום בגוף.

בנוסף לכך הזיהום יכול להיות תוצאה של מום אנטומי, הגדלה שפירה של הערמונית, חוסר הקפדה על היגיינה ועוד וישנה חשיבות עליונה לאבחן את המקור לזיהומים במיוחד במקרים של דלקת בדרכי השתן שמופיעה באופן חוזר ונשנה בחולה. אבחון נכון ומוקדם עלול לחסוך למטופל סבל רב ופגיעה משמעותית באיכות החיים. ליעוץ ראשוני לגבי זכויותיכם ואפשרות הגדת תביעה לחצו כאן

כיצד רשלנות רפואית בטיפול בדלקת בדרכי השתן יכולה לבוא לידי ביטוי?

בדיוק כפי שאבחון שגוי של דלקת בדרכי השתן או הימנעות משליחה לאבחון של המחלה יכולים להוביל לתביעה בגין רשלנות רפואית, כך גם טיפול רשלני יכול להוות עילה להגשת תביעה. מאחר ומדובר על מחלה שכיחה יחסית, ישנם רופאים שנוטים לרשום למטופלים שלהם סוג מסוים של אנטיביוטיקה מבלי לברר האם הוא אכן מתאים לטיפול בסוג הזיהום שגרם למחלה בכל מקרה ומקרה.

מתן של תרופה לא מתאימה יגרום לתופעות הלוואי של התרופה אבל לא למיגור המחלה. במידה ויתגלה כי המטופל רגיש לתרופה שנרשמה לו, הנזק יהיה אף חמור יותר. כאשר הרופא מטפל בחולה שסובל מדלקת בדרכי השתן הוא צריך לעקוב אחרי מצבו על מנת לוודא שהטיפול שניתן לו יעיל וכן חלה עליו החובה להסביר לו אודות הטיפול שהוא עתיד לקבל טרם תחילת הטיפול.

מה דרוש על מנת לבסס תביעה בגין רשלנות בהקשר של דלקת בדרכי השתן?

על מנת לבסס תביעה בגין רשלנות רפואית בהקשר של דלקת בדרכי השתן יש להוכיח כי הרופא המטפל חרג מרמת האחריות שהיה מחויב בה, שלא פעל לפי הפרוטוקולים המקובלים בתחום ושכל רופא סביר אחר לא היה נוהג כפי שהוא נהג. כמו כן יש להוכיח כי אכן נגרם למטופל נזק ועוד יש להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין התנהגותו של הרופא לבין הנזק שנגרם למטופל שהיה נמנע לו היה הרופא פועל אחרת.

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3972332
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!