MonaLisa Touch – טיפול לייזר לבריחת שתן

טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן !

MonaLisa Touch - טיפול לייזר לבריחת שתן  בריחת שתן הינה בעיה שכיחה. מחקרים מראים כי ל- 25  עד 45 אחוזים מהנשים יש מידה מסוימת של בריחת שתן. בקרב נשים בגילאי  20 עד 39, ל- 7-37 יש מידה מסוימת של בריחת שתן, בעוד מעל גיל 60, סובלות כ 39% מהנשים.

נשים סובלות כפליים מבריחת שתן בהשוואה לגברים, במיוחד הודות למערכת השתן השונה ולמצבים פיסיולוגיים מסוימים כמו הריון וגיל המעבר.

MonaLisa Touch הוא טיפול וגינאלי לאטרופיה לאחר גיל המעבר. הטיפול הוא טיפול לייזר אשר תוכנן במיוחד בכדי לטפלברקמות הנרתיק ובתסמונות של מערכת המין והשתן הקשורות לגיל המעבר.  הטיפול אושר על ידי ה- FDA לטיפול בסימפטומים הקשורים לאטרופיה כמו: גרד בנרתיק, יובש בנרתיק, כאבים בזמן קיום יחסי מין ורפיון בנרתיק אשר גורם לבריחת שתן.

בריחת שתן אצל נשים

בריחת שתן מתבטאת באיבוד שליטה על שלפוחית השתן, וכתוצאה מכך אובדן שתן באופן מקרי. חלק מהנשים עלולות לאבד שתן תוך כדי ריצה או שיעול, בעוד אחרות עלולות להרגיש צורך עז ופתאומי, או דחיפות לפני איבוד השתן. נשים רבות חוות סימפטומים, אשר נקראים בריחה מעורבת, כאשר גורמים חיצוניים כמו קושי להגיע לשירותים או הליכה איטית מונעים מהם להגיע בזמן לשירותים.

בריחת שתן עלולה להוות מטרד מתיש. היא פעמים רבות גורמת למבוכה רבה ומצוקה נפשית, בעיקר כאשר הנשים היו פעילות מבחינה פיסית, והרבו בפעילות גופנית. כאשר מורידים את רמות הפעילות הגופנית, ישנה נטייה אצל הנשים להשמין, ולהגדיל את הסיכון להתפתחות סוכרת, בעיות בריאות ובריחת שתן.

טיפול העבר לבריחת שתן

הטיפול תלוי בסוג הבריחה ובחומרת התלונות של האישה. בדרך כלל, תהיה התייחסות למצוקה הרגשית והנפשית אותה חווה האישה. אנשי מקצוע מתחום הבריאות המליצו תמיד על ​​שינויים התנהגותיים וסגנון חיים, כמו גמילה מעישון, אימון השלפוחית, תרגילי רצפת האגן, ודיכוי הדחיפות כטיפול קו ראשון באמצעות התעמלות ספציפית.

במקרים חמורים יותר, הומלץ לנשים על טיפול חודרני, אשר מוכנס לשופכה בכדי למנוע את הדליפה. המכשיר הינו טבעת נוקשה אשר מוכנסת לתוך הנרתיק, ויש להסירה לניקוי או בזמנים קבועים. שיטה אחרת היא ניסיון למנוע את הדליפה על ידי הזרקת חרוזי קולגן פחמן, ליד סוגר השתן באופן שיסייע לסגור את פתח השלפוחית. טיפול זה הוכיח את יעילותו ב 40% מהמקרים.

לפעמים, הוצע לנשים אלוו גם ניתוח כירורגי, בעיקר במקרים בהם צוואר שלפוחית ​​השתן יורד לכיוון הנרתיק וגורם לבעיות שליטה על הסוגרים. בדומה לניתוחים אחרים, החולה נמצאת במהלך הניתוח בהרדמה כללית וההתאוששות המלאה אורכת כשבועיים עד שלושה שבועות מיום הפרוצדורה.

טיפול בלייזר

MonaLisa Touch הוא טיפול לייזר הראשון עבור בעיות הקשורות לגיל המעבר, המאושר על ידי הקהילה הרפואית הבינלאומית. שישה פרסומים מדעיים התפרסמו בין השנים 2014 ל -2015 אשר אישרו את מידת היעילות והבטיחות של הטיפול בלייזר. ההליך המתרחש באמצעות המכשיר הינו מיני-פולשני כאשר הליזר CO2  נשלט על ידי מערכות ממוחשבות וטכנולוגית בלעדיות. למעשה, המכשיר גורם לפעולת התחדשות של הסיבים ועידוד ייצור של קולגן חדש, בכדי לתקן את הקרום הרירי כמו גם שחזור ההידרציה והאלסטיות.

הטיפול מושלם בדרך כלל תוך עשר דקות, ומיטיב כבר מהטיפול הראשון. יתר על כן, אין לו תופעות לוואי והקהילה המדעית העולמית מצאה שיפור ניכר באיכות החיים של החולה. סימפטומים כמו רפיון ובעיות הקשורות לבריחת שתן, מופחתים באופן משמעותי לאחר 12 שבועות טיפול. על תוצאות אלו ניתן גם להוסיף שיפור חיי המין של הנשים ופתירת בעיות נוספות בתחום זה.

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן

המרכז לטיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון דלקת בדרכי השתן. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

072-3972332
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!